TÜRKİYE & AZERBAYCAN Dergilerimiz Röportajlar Makaleler Diaspora Sosyal Medya İnfografik Makale Çağrısı Hakkımızda İletişim
Hakkımızda | Türkiye Azerbaycan Dergisi

Hakkımızda

Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerini konu alan, iki kardeş ülkenin isimlerini vermiş olduğumuz Türkiye Azerbaycan Dergisi, 2019 senesinde yayın hayatına başladı. 2 ayda bir okuyucularla buluşan dergimiz birçok konuyu kapsayacak şekilde “iki devlet tek millet” düsturu çerçevesinde yayın yapıyor. Azerbaycan ve Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal ilişkilerin ve bu alanlarda yaşanan olayların haber olarak konu edildiği dergimizde aynı zamanda kardeş ülke Azerbaycan’da yaşanan güncel gelişmeler de işleniyor. Dergimizde bulunan haberlerin yanında yer alan makaleler, aynı zamanda aktüel yaşam ve akademik çalışmaları birleştiren özgün bir bakış açısının doğmasına olanak sağlayacağını umuyoruz.

 

Türkiye – Azerbaycan Dergisi, özetle, Cumhurbaşkanlarımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın İlham Aliyev arasındaki samimi dostluk, ekonomi alanındaki dev projeler ve tarihi kardeşlik temelinde ilerleyen iki ülke ilişkilerini daha da geliştirmeyi kendisine misyon olarak belirleyip yoluna devam ediyor.

 

Türkiye Azerbaycan Dergisi’nin yayın ekibi olarak sizlere keyifli okumalar diliyor ve dergimize katkı sağlayan değerli isimlere teşekkürlerimizi sunuyoruz!