TÜRKİYE & AZERBAYCAN Dergilerimiz Röportajlar Makaleler Diaspora Sosyal Medya İnfografik Hakkımızda İletişim
Ramil Guliyev Yine Birinci! | Türkiye Azerbaycan Dergisi

Ramil Guliyev Yine Birinci!

Guliyev IAAF'in düzenlediği Elmas Lig'in Katar'da düzenlenen etabında erkekler 200 metrede birinciliği yine kimseye bırakmadı

 

Atletizm dalında Türkiye ve Azerbaycan’ı başarıyla temsil eden Ramil Guliyev, başarıya doymuyor. Guliyev son olarak Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) düzenlediği Elmas Lig'in Katar'da düzenlenen etabında erkekler 200 metrede birinciliği yine kimseye bırakmadı. Guliyev böylece, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etmiş oldu.

 

Kariyerinde büyük başarılara imza atan Türkiye ve Azerbaycan’ın gururu Ramil Guliyev, Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Elmas Lig'in ilk ayağında erkekler 200 metrede mücadele etti ve 19.99'luk derecesiyle birinci oldu. Daha önce dünya ve Avrupa şampiyonluğu kazanan 28 yaşındaki milli atlet, bu dereceyi alarak Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na gitme hakkı kazandı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Ramil Gulieyv’e Başarılar Diledi

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinin (IAAF) düzenlediği Elmas Lig'de erkekler 200 metrede birinci olarak Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde eden milli atlet Ramil Guliyev'i tebrik etti. Kasapoğlu yaptığı yazılı açıklamada, "Guliyev’in spor hayatında elde ettiği başarılara olimpiyatlarda yenisini ekleyeceğine inanıyorum. Ramil Guliyev'in başarısında emeği geçenleri kutluyor, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kendisine başarılar diliyorum" sözleriyle Ramil Guliyev’i tebrik etti.